Shop the look
Toimitus loppu heinäkuuta
Cecilie Schmeichel x Zizzi

Pitkä, keinonahkainen saapas paksulla pohjalla

Preorder
Lue lisää
179,99 €
Pitkä, keinonahkainen saapas paksulla pohjalla
Väri: Musta
Ympärysmitta
Extra wide fit
Meidän ympärysmittamme on 2,5 cm suurempi kuin vakiokoko
Kengissämme on extra-leveys – kapeammille jaloille suosittelemme pohjallisen lisäämistä optimaalisen istuvuuden saavuttamiseksi.
Extra Leveä - Iskuja vaimentava sisäpohja
Extra Leveä - Iskuja vaimentava sisäpohja
11,99 € Price reduced from 14,99 € to
Lisää pohjallinen
Toimitus loppu heinäkuuta
Pitkä, keinonahkainen saapas paksulla pohjalla
179,99 €
Löydä oikea koko
Vain muutama jäljellä
0 jäljellä

Aiheeseen liittyvät kategoriat

  • Ilmainen toimitus 59 € ylittäville ostoksille, muuten 0,95 €*
  • Toimitus: 3-6 arkipäivää
  • 30 päivän palautusoikeus­jäsenille

WIDE FIT

Boot Zizziltä.

Korkea nilkkuri tekonahasta leveällä lestillä. Kengässä on J-lesti, joka tarjoaa leveän istuvuuden ja enemmän tilaa päkiän ja varpaiden ympärillä. Sileä pinta ja paksu, jykevä pohja antavat kengälle modernin ja rohkean ilmeen.

Tyylissä on korkea varsi ja käytännöllinen vetoketju nilkassa, mikä tekee kengän pukemisesta ja riisumisesta helppoa. Sisällä on pehmeätekstiilivuoraus lisämukavuuden takaamiseksi. Jykevä pohja on suunniteltu karkealla, liukuestokuviolla, joka antaa sille tukevan ulkoasun.

Korko 5 cm.

Löydä oikea koko leveälestisissä kengissämme seuraamalla kokotaulukkoa ja katsomalla opasvideomme.

  • Leveälestiset saappaat
  • J-lesti, jossa on lisätilaa päkiälle
  • Tekonahka sileällä pinnalla
  • Käytännöllinen vetoketju nilkassa
  • Paksu pohja liukastumattomalla kulutuspinnalla

Tyylinumero

F00030F0199

Saappaamme ovat leveydeltään M, jota kutsumme Extra Wide Fit -malliksi. Tämä tarkoittaa, että saappaissa on lisätilaa edessä, mikä tekee niistä sopivat leveälestisille ja korkealle jalkapöydälle. Istuvuus tarjoaa enemmän mukavuutta ja liikkumavapautta arjessa – tinkimättä kuitenkaan tuesta ja vakaudesta.

Vertailun vuoksi, useimmat saappaat valmistetaan leveydessä G, joka on lähimpänä standardileveyttä.

Mallimme Extra Wide Fit -leveydessä ovat siis huomattavasti leveämmät kuin yleensä kohtaamasi mallit. Tarjoamme myös sekä pohjallisen että kantapään tuen, jotka voivat auttaa vähentämään tilaa saappaissa. Se tarkoittaa, että saappaamme voivat olla sopiva vaihtoehto myös sinulle, jos käytät leveys K tai L.

Lisätietoja varten tutustu kenkäkoko-oppaaseemme

Täältä löydät tuotteen mitat. Jos tarvitset apua oikean koon löytämisessä, tutustu sen sijaan koko-oppaaseemme.

Materiaalit:

100% Polyurethane