Leveälestiset nahkasandaalit, joissa on säädettävät hihnat
- Ilmainen toimitus 59 € ylittäville ostoksille, muuten 0,95 €*
- Toimitus: 3-6 arkipäivää
- 30 päivän palautusoikeusjäsenille
Sandaalit Zizziltä.
Nahkasandaali, jossa on leveä istuvuus. Sandaalissa on tarranauhat jalkaterän päällä ja solkikiinnitys kantapään ympärillä optimaalista istuvuutta varten.
Pohja on suunniteltu kaarituella optimaalisen mukavuuden takaamiseksi, ja siinä on pehmeä pohjallinen kevyesti pehmustetulla materiaalilla, joten kenkää on mukava käyttää koko päivän.
Mittaa jalkateräsi pituus ja etsi kokosi Tuotteen mitat -kohdan taulukosta.
- Nahkasandaalit
- Tarranauhat nilkan yli
- Säädettävä hihna kantapään ympärillä
- Kaaren tuki optimaalisen mukavuuden takaamiseksi
- Ajaton malli
Tyylinumero
Sandaalejamme on saatavilla kahdessa eri leveydessä: Wide Fit (leveys J) ja Extra Wide Fit (leveys M). Molemmissa malleissa on enemmän tilaa päkiän kohdalla, ja ne tarjoavat entistä enemmän mukavuutta leveille jaloille ja korkealle jalkapöydälle
Vertailun vuoksi: monet tavalliset sandaalit valmistetaan leveydessä G
Wide Fit – leveys J
Wide Fit -mallimme leveydessä J on suunniteltu leveille jaloille, ja siinä on tavallista leveyttä enemmän tilaa ja väljyyttä jalan ympärillä. Väljässä mallissa on reilusti tilaa päkiän kohdalla, ja se sopii myös, jos sinulla on korkea jalkapöytä
Extra Wide Fit – leveys M
Jos tarvitset vielä enemmän tilaa, Extra Wide Fit on levein vaihtoehtomme. Leveys M tarjoaa enemmän tilaa ja väljyyttä jalan ympärillä verrattuna Wide Fit -malliimme leveydessä J
Valikoimastamme löytyy myös pohjallisia ja kantapääpehmusteita, joiden avulla voit vähentää ylimääräistä tilaa ja säätää istuvuutta, jos olet kahden leveyden välissä
Näin löydät helpommin jalallesi sopivan mukavuuden ja istuvuuden
Lisätietoja varten tutustu kenkäkoko-oppaaseemme
Täältä löydät tuotteen mitat. Jos tarvitset apua oikean koon löytämisessä, tutustu sen sijaan koko-oppaaseemme.
Materiaalit:
Huolto:
Kyllästäminen:
Kyllästä aina uudet nahkakenkäsi ennen käyttöä. Levitä 2-3 ohutta kerrosta kyllästysainetta optimaalisen suojan saavuttamiseksi.
Puhdistus/hoito:
Poista lika tiukasti väännetyllä liinalla.
Nahka tarvitsee kosteutta välttääkseen kuivumisen. Levitä nahkarasvaa tai nahkabalsamia tarpeen mukaan. Anna aina nahkakenkien kuivua huoneenlämmössä. Voit täyttää kengät sanomalehtipaperilla, joka imee kosteuden itseensä.
Jos kenkä on menettänyt väriä alttiilta alueilta, voit käyttää kenkien värisiä kengänkiillotusaineita.
Muista aina kyllästää kengät uudelleen puhdistuksen jälkeen.